İPhone, iPad veya Android telefonunuza bir PS4 kumandası nasıl bağlanır

DualShock 4'ünüzü senkronize etmek için Bluetooth veya kablolar kullanın

İPhone, iPad veya Android telefonunuza bir PS4 kumandası nasıl bağlanır

Bir PS4 denetleyicisinin iPhone veya Android'e nasıl bağlanacağını bulmak, biraz yardım almadan titiz ve sinir bozucu olabilir. Ancak aşağıdaki adımları izleyin ve en sevdiğiniz kontrol cihazınızı en sevdiğiniz mobil oyunlarla senkronize etmeniz birkaç dakikadan fazla sürmemelidir.

PS4 denetleyicisini bir iPhone veya iPad'e bağlama

pple cihazınızın iOS 13 / iPadOS 13 veya daha yüksek bir sürüme güncellendiğini onaylayın, aksi takdirde DualShock 4 doğru şekilde bağlanmayacaktır. Güncel olduğunda, Ayarlar uygulamanızı açın ve Bluetooth menü seçeneğine dokunun. 

DualShock'unuzu alın ve PS düğmesini (Playstation logolu orta düğme) ve Paylaş düğmesini (D-pad'in sağındaki ve dokunmatik yüzeyin solundaki küçük düğme) aynı anda basılı tutun. 

Denetleyicinin arkasındaki ışık düzenli aralıklarla iki kez yanıp sönmeye başlayana kadar bu düğmeleri bırakmayın . Bu sadece yaklaşık beş saniye sürecektir. Erken bırakırsanız, kumanda duraklamadan yavaşça yanıp söner ancak iPhone veya iPad'iniz bunu algılamaz.

Oyun kumandası yanıp sönmeye başladığında, 'Diğer Aygıtlar' altındaki iOS / iPadOS Bluetooth Ayarları menüsünü kontrol edin. Denetleyici eşleştirme moduna girdiğinde 'DUALSHOCK 4 Kablosuz Denetleyici' hemen görünmelidir.

DUALSHOCK seçeneğine dokunduğunuzda, denetleyici bağlanıp birkaç saniye içinde 'Cihazlarım'da görünmelidir. Senkronize edildikten sonra, denetleyici ışığı sabit pembemsi bir kırmızıya dönüşür.

Denetleyici düzgün bir şekilde yanıp sönüyorsa ancak eşleştirilemiyorsa, muhtemelen çok uzun süre beklediniz ve DualShock eşleştirme modundan çıktı. Düğmelere tekrar basın ve basılı tutun, ardından 'Diğer Cihazlar' altında seçime hızlıca tekrar dokunun. Bu sefer işe yaramalı.

PS4 denetleyicisini bir Android telefona bağlama

DualShock 4'ünüzü Bluetooth aracılığıyla bağlamak için, telefonunuzun Android 10 veya daha üstünü çalıştırabilmesi gerekir. Yapamazsa, kablolu bir bağlantı kullanmanız (aşağıya bakın) veya yeni bir Android telefon satın almanız gerekir .

Ayarlar'ı açın. Buradaki adımlar telefondan telefona değişebilir, ancak stok Android'de Bağlı cihazlar> + Yeni cihazı eşleştir'i seçmelisiniz.

Oyun kumandanızda, PS düğmesini (Playstation logolu orta düğme) ve Paylaş düğmesini (D-pad'in sağında ve dokunmatik yüzeyin solundaki küçük düğme) aynı anda basılı tutun. 

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, bunları arka LED ışığı iki kez yanıp sönene kadar tutmalısınız; düğmeleri erken bırakmayın, aksi takdirde telefonunuz algılayamaz.

DualShock 4 eşleştirme moduna girdiğinde, seçmeniz için "Kullanılabilir cihazlar" altında "Kablosuz kumanda" olarak görünecektir. Ona ve ardından bağlantıyı onaylamak için 'Eşleştir'e dokunun. Bizim durumumuzda LED tek bir düz renk olmalıdır - mavi.

Tepkiniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
1