Kaliforniyalı bir adam, Shopify müşteri verilerini çalmakla suçlandı

"Veri ihlali içeriden yapılan bir işti."Kaliforniyalı bir adam, iki şirket çalışanının yardımıyla Shopify müşteri verilerini çalmakla suçlandı.

Kaliforniyalı bir adam, Shopify müşteri verilerini çalmakla suçlandı

Shopify destek ekibi üyelerine ödeme işleme platformunu kullanan satıcıların verilerine yasa dışı bir şekilde erişmeleri için ödeme yaptı. Çalışanlar, müşterilerin adlarını, adreslerini, satın alma geçmişlerini ve diğer kişisel bilgilerini içeren ekran görüntüleri veya Google Drive bağlantıları gönderdi. Heinrich'in bu verileri dolandırıcılara yeniden sattığı ve bunları taklit satıcı sayfaları oluşturmak için kullandığı iddia ediliyor.

Heinrich kimlik hırsızlığı ve telefon dolandırıcılığı yapmak için komplo kurmakla suçlanıyor; Portekiz ve Filipinler'de yaşayan iki komplocu suçlanmadı. Shopify, yorum isteğine hemen yanıt vermedi.

Shopify , geçen yıl destek ekibinin iki "haydut üyesinin" müşterilerin güvenliğini ihlal ettiğini kabul etti . Bu olayın söz konusu 200'den az tüccarlara etkilenen ve ihlali teknik bir güvenlik açığının yerine erişimlerini kötüye çalışanları kaynaklandığını vurguladı. BBC bildirdi satıcıların bir Kylie Jenner makyaj şirketi Kylie Kozmetik olduğunu.

Tepkiniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
1