PS5'te 120 Hz nasıl etkinleştirilir

120 fps'de uyumlu PS5 oyunları oynayın

PS5'te 120 Hz nasıl etkinleştirilir
PS5'te 120 Hz nasıl etkinleştirilir

Senin Eğer PS5 bir bir TV'ye bağlandığında HDMI 2.1 portu, en uyumlu PS5 oyunlar oynayabilirsiniz 4K çözünürlükte 120fps de. Bunu yapmadan önce, PS5'te 120 Hz modunu nasıl etkinleştireceğinizi bilmeniz gerekir.

Her PS5 oyunu 120 fps'yi desteklemese de Call of Duty: Black Ops Cold War , Dirt 5 ve Devil May Cry 5: Special Edition'ı içerenler ve uyumlu oyunların listesi büyümeye devam ediyor.

Peki 120 fps neden bu kadar önemli? Oyunları 120 fps'de çalıştırmak yalnızca oyunların hareket halinde inanılmaz derecede pürüzsüz görünmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda daha yüksek kare hızının sunduğu düşük giriş gecikmesi sayesinde oyunların daha duyarlı hissetmesini sağlar. Her saniyenin önemli olduğu rekabetçi oyunlarda büyük fark yaratabilir.

PS5'te 120 Hz nasıl etkinleştirilir

Uyumlu bir ekrana sahipseniz, PS5'te 120 Hz'yi etkinleştirmek kolaydır. 

PS5'in ana ekranından, sağ üst köşede bulunan 'Ayarlar'a gidin. 'Ekran ve Video'yu seçin ve' Video Çıkışı'na gidin. Ardından 120Hz çıkışını '120Hz Çıkışı Etkinleştir' altında etkinleştirmeyi veya devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz.

PS5'inizin Video Çıkış Bilgileri'nde 120 Hz çıkış yapabildiğini iki kez kontrol edebilirsiniz. 'Bağlı HDMI cihazı için bilgiler' altında, desteklenen yenileme hızları listesinde 120 Hz'nin görüntülendiğini görmelisiniz.

PS5 oyunlarında 120 Hz nasıl etkinleştirilir 

Çoğu PS5 oyununun varsayılan olarak kalite veya performans moduna geçeceğini unutmamak önemlidir. Oyunlarınızı mümkün olan en yüksek kare hızında oynadığınızdan emin olmak için her zaman bir oyunun ayarlarını kontrol etmeye veya yerinde olabilecek doğru ekran istemini seçmeye değer.

Örneğin, Tony Hawk'un PS5'teki Pro Skater 1 + 2'si 120Hz'yi destekler, ancak oyunun seçeneklerinde gezinmeniz ve ardından 120 fps desteğinden yararlanmak için 'Ekran Seçenekleri'ne gidip' Fidelity 'yerine' Performans'ı seçmeniz gerekir.

Call of Duty: Black Ops Cold War gibi bazı oyunlar, 120Hz desteğine erişmek için PS5 sistem tercihlerinizde PS5'inizi "performans moduna" ayarlamanızı gerektirir. 

Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0