Xiaomi üç yeni tablet piyasaya sürecek

Huawei'nin Çin'de tuttuğu bir başka alan olan ancak Lenovo ve Xiaomi gibi oyuncular tarafından kapılmak üzere olan tablet pazarında işler daha yavaş . İki üreticinin bu yıl piyasaya sürülmesi için birden fazla yeni tableti var. Şimdi, Xiaomi'nin yaklaşan tabletleriyle ilgili yeni detaylar gün yüzüne çıktı.

Xiaomi üç yeni tablet piyasaya sürecek

Xiaomi birkaç yıldır tablet yapmaya ara verdi ancak bu yıl bir değil üç yeni tablet ile geri dönüş yapmayı planlıyor. Yeni bir rapora göre, Xiaomi'nin üç yeni tableti Qualcomm'un Snapdragon 800 serisi yonga setlerinden güç alacak.

Bilgi @xiaomiui Twitter hesabından geliyor ve bir tweet'te sırasıyla K81, K81A ve K82 model numaralarına sahip "Enuma", "Elish" ve "Nabu" kodlu üç model olduğunu ortaya çıkardı.

Tabletler, 2560 x 800 çözünürlüğe ve 120Hz yenileme hızına sahip IPS ekranlara sahip olacak. Bu ekranların parlaklık seviyesi 410 nit olacaktır. Kaynak ayrıca, kod adı "Enuma" olan tabletin 48 MP birincil arka kameraya sahip olacağını, diğer ikisinin ise 12 MP birincil arka kameraya sahip olacağını da ekliyor. Üçünün de bir ultra geniş kamera, bir makro kamera ve bir derinlik kamerası içeren dört arka kamerası olacak.

İşlemcilerle ilgili olarak, Snapdragon 870 "Enuma" ve "Elish" e güç sağlarken, "Nabu" Snapdragon 860 işlemciye sahip olacak . Bu özelliklere göre, Nabu'nun hepsinden en ucuzu olması gerektiği anlamına geliyor. Ayrıca tabletlerde NFC, dört hoparlör, kablosuz şarj ve ultra hızlı şarj olacağı belirtiliyor.

Her üç tablet de Mi Pad hattı altında piyasaya sürülmeli , kutudan Android tabanlı MIUI çalıştırmalı ve küresel bir sürümden önce Çin'de piyasaya sürülmelidir.

Tepkiniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
1